Супутниковий інтернет
Якщо за адресою вашого проживання відсутня можливість підключитися до Інтернету за кабельною технологією, а також ви за зоною покриття мережі бездротового Інтернету, на допомогу може прийти супутниковий інтернет.
Ця технологіїя має низку своїх переваг:
- По-перше, абонент отримує доступ до Інтернету там, де йому ніхто більше не може цього надати.
- По-друге, супутниковий інтернет не має якихось географічних обмежень, його можна підключити в приватному будинку, квартирі, на дачі, в заміському готелі, офісі.
- По-третє, швидкість інтернет-з'єднання становить від 3 до 20 Мбіт/с, залежно від обраного тарифного плану.
Як це працює?
Двосторонній супутниковий Інтернет надається через супутник Ka-Sat, здатний забезпечити доступ до Інтернету понад мільйону абонентів. На малюнку зображена зона дії супутника, як бачите, покривається вся Європа..
Зовнішній вигляд комплекту абонентського обладнання.
Супутникова антена абонента, з приймальною головкою, встановлюється на стіні, даху або на плоскій поверхні.
Головка з'єднується кабелем із супутниковим модемом, а той у свою чергу з домашнім комп'ютером через Ethernet-порт. Якщо потрібно здійснити роздачу Інтернету на кілька пристроїв, до супутникового модему необхідно підключити роутер (маршрутизатор). Інсталятор здійснює наведення антени на супутник та успішно активує послугу.
На наступному малюнку бачимо, як відбувається обмін даними, між користувачем і глобальною Інтернет-мережею. Дані з вашої супутникової антени надходять через супутник на наземну станцію Інтернет-провайдера, який з'єднує вас із глобальною павутиною, через оптоволоконні магістралі.
Між абонентом та провайдером підписується договір, за умовами якого Інтернет-провайдер надає в оренду своє супутникове обладнання.
Користувач зобов'язується вчасно оплачувати абонплату, за що натомість отримуватиме доступ до мережі Інтернет.