Безкоштовний супутниковий Інтернет, можливо?

Із запуском компанією Space X перших навколоземних супутників в Інтернеті почали розводити чутки про безкоштовний супутниковий Інтернет Starlink. З'явилися перші сайти-шахраї, які пропонують підключитися до безкоштовного супутникового Інтернету, а також пропонують купити обладнання від компанії Tenda. Що таке безкоштовний супутниковий Інтернет та чи можливо до нього підключиться, спробую викласти у цій статті.

Ось так виглядає один із сайтів-шахраїв (на даний момент заблоковано), який пропонує підключитися до безкоштовного супутникового Інтернету. Пробігу їх сайтом і спростую надану інформацію.

На 2019 рік немає безкоштовного супутникового Інтернету.

1. Starlink це американський проект, хіба колись США надавала світу що-небудь безкоштовно?

2. Компанія Space X поки що вивела на орбіту близько 60 супутників, для мінімального покриття комічного простору під свій проект необхідно щонайменше 420 супутників. Загалом для проекту необхідно запустити 12 тис. супутників, можете порахувати, скільки ще потрібно зробити запусків.

3. Всі запуски та виробництво супутників вимагає дуже багато грошей, які компанія отримує завдяки інвестиціям. Без інвестицій проект залишиться задумом.

4. Інтернет на сайті-шахраїв називається Tenda Global. Немає такої компанії Tenda Global, є китайська компанія Tenda Technology. Вона виробляє різне мережеве обладнання для домашнього та офісного використання та не займається підключенням до Інтернету.

5. Для підключення до супутникового Інтернету, на сайті-шахраїв пропонується Wi-Fi роутер за 699 ​​грн. Насправді, для доступу до супутникового Інтернету потрібен спеціальний термінал, який коштує дорожче, але для проекту Starlink його ще не існує. У мережі проскакувала інформація, що його ціна може знаходитися в межах $100 - $300. Те обладнання, що пропонують шахраї, звичайний Wi-Fi роутер Tenda N301 і він не може підключатися до супутників. Реальна його ціна в інтернет-магазинах в межах 370грн.

6. Далі за інформацією шахраїв можна дізнатися, що роутер "... працює через нові супутники Eutelsat Networks, запущені наприкінці 2018 року". Eutelsat Networks - російський оператор зв'язку, що надає доступ до Інтернету через російський супутник "Експрес-АМУ1" (Eutelsat 36C). Супутник виведений на орбіту у грудні 2015, а не у 2018, як пишуть шахраї. Для інформації, інтернет від Eutelsat Networks не безлімітний і не безкоштовний, мінімальний тариф коштує 816 рублів, за які надається 3Гб трафіку. До того ж, компанія підключає до Інтернету тільки на території Росії.

Ось так зараз виглядає комплект приймального обладнання від Eutelsat Networks, який коштує 9990 рублів.

 

7. "Політика конфіденційності" на сайті містиць такі слова: "До персональних даних належить особиста інформація про клієнта: домашню адресу; ім'я, прізвище, по батькові; відомості про народження; майнове, сімейне становище; особисті контакти (телефон, електронна пошта) та інші відомості, які перераховані в Законі РФ № 152-ФЗ «Про персональні дані» від 27 липня 2006 р." Як ми можемо спостерігати, шахраї незрозуміло для чого додали закони росії для продажу товарів в Україні.

8. Поряд з "Політикою конфіденційності" можемо прочитати "Публічну оферту", в якій також згадуються закони росії.

Що це виходить, інтернет-магазин працює в Україні, а керується законами РФ?

Я думаю більше у вас не повинно бути сумнівів, що це шахраї.

Як підключити справжній супутниковий Інтернет в Україні?

Єдиний робочий супутниковий Інтернет надається компанією "Датагруп", для його підключення ви можете залишити заявку.